شستا امروز بورسی می شود؛

امروز ۸ میلیارد سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در بازار دوم بورس تهران عرضه خواهد شد.

 متن اطلاعیه ناظر بازار بورس تهران در خصوص این عرضه به این شرح است:

" به اطلاع کلیه فعالان محترم بازار سرمایه می رساند، امروز چهارشنبه مورخ ۲۷ فروردین ۹۹ تعداد ۸ میلیارد سهم (۶میلیارد و ۷۰۰ میلیون سهم در روز جاری جهت عرضه به عموم و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون سهم جهت عرضه به صندوق های سرمایه گذاری در روز شنبه مورخ ۳۰ فروردین ۹۹) معادل ۱۰ درصد از سهام سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) به عنوان پانصدو سی و هفتمین شرکت پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش هلدینگ چند رشته ای صنعتی ، گروه و طبقه شرکت های صنعتی چند رشته ای در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد شستا به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

توجه به موارد زیر ضروریست:

  1. دوره ثبت سفارش از ساعت ۰۹:۴۵ الی ۱۳:۰۰ می باشد. امکان اصلاح و یا حذف سفارش در این مدت امکانپذیر می باشد.
  2. سهمیه در نظر گرفته شده برای هر کد حقیقی و حقوقی حداکثر ۱۰۰۰۰ سهم می باشد. هر کد معاملاتی تنها مجاز به ارسال یک سفارش خواهد بود.
  3.  ورود سفارش صرفاً با کد معاملاتی و در دوره زمانی اعلام شده و به قیمت محدود در دامنه قیمتی تعیین شده ( کف قیمت ۸۵۰۰ و سقف قیمت ۸۶۰۰ ریال است) ، جهت ثبت سفارش امکانپذیر است و ورود سفارش به صورت گروهی مجاز نخواهد بود. کلیه مشتریان بر خط نیز می توانند با توجه به شرایط ذکر شده فوق نسبت به ورود سفارش اقدام کنند.
  4. پس از اتمام دوره ثبت سفارش، کشف قیمت با توجه به وضعیت سفارشات ثبت شده در دوره ثبت سفارش و مطابق با مفاد مندرج در ماده ۱۷ دستورالعمل پذیره نویسی و عرضه اولیه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرا بورس ایران مصوب ۱۴ دی ماه ۹۵ خواهد بود.
  5. لازم به ذکر است صندوق های سرمایه گذاری می توانند در روز شنبه مورخ ۳۰ فروردین ۹۹ بر اساس زمان بندی که متعاقبا اعلام خواهد شد نسبت به ورود سفارش خرید سهمیه در نظر گرفته شده برای هر صندوق طبق اطلاعیه شماره ۷۳۳۶۲/۱۸۱ مورخ ۲۵ فروردین ماه ۹۹ در نماد شستا۴ اقدام کنند.

 

ضمنا ورود سفارش های خرید صندوق های سرمایه گذاری فقط از طریق یک کارگزاری امکان پذیر خواهد بود."