سپیدار معرفی شد

جلسه معارفه شرکت سپیدار سیستم آسیا برای حضور در بورس با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت به صورت اینترنتی برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی کارگزاری نمادشاهدان، جلسه معارفه شرکت سپیدار سیستم آسیا با حضور محمد عزیزاللهی رئیس هیات مدیره، حمیدرضا رنجبری مدیرعامل و اصحاب رسانه بصورت آنلاین برگزار شد تا این شرکت 20 میلیارد تومانی، آماده عرضه اولیه 15 درصدی معادل 30 میلیون سهم در بازار دوم فرابورس شود.

براین اساس، محمد عزیزاللهی رئیس هیات مدیره با بیان اینکه سپیدار سیستم 3 شهریور ماه در گروه رایانه و فعالیت های وابسته در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد، گفت: با توجه وجود سه میلیون واحد صنفی و تعداد زیاد شرکت‌های کوچک، تمرکز سپیدار بر روی این گروه از مشتریان است.

وی با اشاره به اینکه این شرکت با یک هسته متمرکز و متخصص در حال اداره است،افزود: با توجه به تغییراتی که در بازار انجام می شود، شرکت با اعمال تغییرات در محصولات و یا افزودن دامنه به نیاز مشتریان پاسخ می‌دهد.

عزیزاللهی افزود: محصولات سپیدار در طول دوره براساس ضرورت ها و تنوع ها شامل بسته های خدماتی، بازرگانی و پیمانکاری برای هر بخش از صنعت طراحی شده و در هر دوره بر حسب شناسایی ها در بازار عمق یا دامنه جدیدی به محصولات افزوده شده است.

همچنین حمیدرضا رنجبری مدیرعامل سپیدار سیستم آسیا نیز، گفت: این شرکت تلاش کرد با ارائه محصولات مالی و بازرگانی خط جدیدی در بازار نرم افزاری ارائه کند. بسته‌های بازرگانی، تولیدی، خدماتی، پخش و پیمانکاری از محصولات سپیدار هستند.

وی خاطرنشان کرد: بسته‌ های دشت نیاز اصناف را برطرف می‌کند و برای راهگشایی همه اصناف بر اساس بخش‌های مختلف از جمله پوشاک، سوپرمارکت و لوازم یدکی عرضه می‌شود.

رنجبری با بیان اینکه در سال جاری بالغ بر 41.7 هزار مشتری از محصولات سپیدار استفاده کردند که میانگین رشد 60 درصدی داشته، ادامه داد: 290 شرکت در سراسر کشور نمایندگی سپیدار و دشت را برعهده دارند و خدمات ارائه می‌کنند.

وی درخصوص عملکرد مالی شرکت نیز تصریح کرد: درآمد عملیاتی از 8.9 میلیارد تومان در سال 94 به 70 میلیارد تومان در سال جاری رسیده که رشد 51 درصدی داشته است.

رنجبری افزود: بیشترین درآمد از بخش فروش نرم افزار بوده که سهم 89 درصدی را به خود اختصاص داده و بیشترین بخش هزینه نیز با 48 درصد به حقوق و مزایا مربوط بوده است. درآمد سخت افزاری نیز ظرف دو سال گذشته جزو محل های درآمد جدید بوده است.

مدیرعامل سپیدار سیستم آسیا خاطرنشان کرد: سود ناخالص و حاشیه سود از 3.4 میلیارد تومان در سال 95 به 53.9 میلیارد تومان در سال جاری رسیده که رشد 77 درصدی داشته است.

وی ادامه داد: سود خالص نیز از 25 درصد در سال 95 به 87 درصد در سال جاری رسیده است. 50 درصد درآمدها در پیش بینی بودجه سال جاری، 55 درصدی سود عملیاتی و 59 درصدی سود خالص در 6 ماهه محقق شده است.

مدیرعامل سپیدار سیستم آسیا درخصوص برنامه های آتی این شرکت نیز گفت: تولید محصول جدید با فناوری روز همانند عرضه محصولات ابری، تکمیل سبد محصولات فعلی و خدمات، ورود به بازار‌های جدید، افزایش سهم بازار در بخش اصناف جدید، همکاری در جهت توسعه محصول و بازار با شرکت‌های حوزه IT، افزایش کمی و کیفی شبکه نمایندگان و تقویت شبکه آموزش از جمله برنامه های این شرکت محسوب می شوند.

رنجبری افزود: حاشیه سود بالای 70 درصد در سال 99، سهم آوای بالا در بازار، گستردگی بازار با وجود 400 هزار شرکت کوچک، شبکه گسترده نمایندگی های فروش و خدمات و ورود به بازارهای جدید از جمله جذابیت‌های سرمایه گذاری در این شرکت است.