برای نخستین بار انجام می شود؛ نخستین عرضه ورق گالوانیزه فولاد تاراز به بورس کالا

امروز برای نخستین بار ورق گالوانیزه تولیدی شرکت فولاد تاراز در بورس کالا عرضه شد که سعید رشیدی، مدیرعامل شرکت فولاد تاراز چهارمحال در این باره گفت: عرضه در بورس کالا روش مناسبی برای فروش محصولات یک شرکت است و ما نیز از عرضه در بورس کالا استقبال می‌کنیم؛ در این زمینه سازوکار عرضه و تقاضا باید محترم شمرده شود تا بهترین رویداد در راستای کشف قیمت و تنظیم بازار رقم بخورد.

به گزارش روابط عمومی کارگزاری نماد شاهدان، سعید رشیدی مدیرعامل شرکت فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری در مورد عرضه محصولات این شرکت در بورس کالا، گفت: امروز دوشنبه ۲۴ آذر، فولاد تاراز در نخستین عرضه خود در بورس کالا، ۱۰۰۰ تن  ورق گالوانیزه با ضخامت ۰.۶ در عرض ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ میلیمتر با پوشش گالوانیزه ۱۰۰ گرم بر متر مربع عرضه می‌کند. تاریخ تحویل به مشترل نیز در دی‌ماه در زودترین موعدی است که ما می‌توانیم این محصول را تحویل دهیم.

وی تأکید کرد: عرضه در بورس کالا روش مناسبی برای فروش محصولات یک شرکت است و ما نیز از عرضه در بورس کالا استقبال می‌کنیم. بورس زمانی درست کار می‌کند که سازوکار عرضه و تقاضا در آن رعایت شود.

رشیدی افزود: عمده مصرف‌کنندگان ورق تولیدشده در شرکت فولاد تاراز، تولیدکنندگان کوچک هستند. این شرکت‌ها باید بتوانند محصولات ما را به صورت مستقیم در بورس کالا خریداری کنند تا با رعایت سازوکار عرضه و تقاضا، تولیدکنندگان متضرر نشوند.

وی با اشاره به اینکه سامانه بهین‌یاب باید اصلاح شود تا تمام مشتریان ما بتوانند خرید خود را از بورس کالا انجام دهند، افزود: نباید شرایط به‌گونه‌ای باشد که مصرف‌کنندگان محصولات فولاد تاراز، مواد اولیه خود را به‌صورت غیرمستقیم و از طریق واسطه‌ها خریداری کنند؛ چرا که این موضوع هم به ضرر مصرف‌کننده است و موجب ایجاد رانت می‌شود و هم تولیدکننده اصلی که محصول خود را در بورس کالا عرضه کرده به دلیل محدود کردن تقاضا، متضرر خواهد شد.
 
منبع: چیلان