مدیریت نظارت بازار و بازرسی فرابورس: امکان صدور مجوز مشاوره برای حقیقی ها وجود ندارد

مدیریت نظارت بازار و بازرسی فرابورس، گفت: بر اساس بند ۱۶ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار، مشاور سرمایه‌گذاری باید شخص حقوقی و نهاد مالی باشد از این رو، ارائه مجوز مشاور سرمایه‌گذاری به اشخاص حقیقی امکان‌پذیر نیست.
 
به گزارش بورس پرس، سروش خواجه حق وردی مدیریت نظارت بازار و بازرسی فرابورس درخصوص ارائه مجوز فعالیت به صفحات و کانال‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی گفت: برای سامان‌دهی به کانال‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی پیشنهاد می‌شود از ظرفیت ارزشیاب یعنی شخص موضوع بند ۲۳ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار استفاده و مجوز ارزشیابی برای افراد صادر شود.
وی با اشاره به اینکه پیش از این درخواست ارائه مجوز مشاور سرمایه‌گذاری به فعالان شبکه‌های اجتماعی از سوی فعالان بازار مطرح شده بود، افزود: بر اساس بند ۱۶ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار، مشاور سرمایه‌گذاری باید شخص حقوقی و نهاد مالی باشد از این رو، ارائه مجوز مشاور سرمایه‌گذاری به اشخاص حقیقی امکان‌پذیر نیست.
خواجه حق وردی از تهیه پیش‌نویس دستورالعملی برای ارائه مجوز ارزشیابی از سوی فرابورس خبر و ادامه داد: به منظور بهره‌گیری از خرد جمعی، پیش‌نویس این دستورالعمل در اختیار عموم قرار می‌گیرد و تمامی فعالان بازار می‌توانند نظرات و پیشنهادها را در این زمینه به ایمیل http://pr@ifb.ir ارسال کنند.
مدیریت نظارت بازار و بازرسی فرابورس عنوان کرد: پس از جمع‌بندی نظرات اهالی بازار، نسخه جمع‌بندی شده­ پیش‌نویس این دستورالعمل در کمیته حقوقی و پس از آن در هیأت‌ مدیره فرابورس بررسی می‌شود و در صورت تایید به سازمان بورس جهت تصمیم‌­گیری ارائه خواهد شد.