روز چهارشنبه انجام می شود؛ عرضه اولیه کزغال در فرابورس

تعداد ۲۰۰ میلیون سهم شرکت زغالسنگ پرورده طبس، چهار‌‌شنبه این هفته با نماد معاملاتی "کزغال" در بازار اول فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود.

براساس اطلاعیه منتشره از سوی فرابورس، تعداد 200 میلیون سهم شرکت زغالسنگ پرورده طبس معادل 10درصد سهام این شرکت، روز چهار‌‌شنبه با نماد معاملاتی "کزغال" در بازار اول فرابورس ایران عرضه می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی 1950تا 2050تومان برای هر سهم و با سهمیه 60سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری صبا تامین و متعهدین خرید نیز شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین و شرکت کارگزاری صبا تامین هر یک به میزان 25 درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می‌باشند.

شایان ذکر است شرکت زغال سنگ پروده طبس یکم آذر سال 86 در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان طبس به ثبت رسید و سال 93 بر اساس قرارداد با دو سازمان خصوصی سازی و تامین اجتماعی و اجرای مصوبه هیات وزیران، 95 درصد سهام شرکت بابت رد دیون دولت به موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد واگذار شد.

همچنین در 17 تیر سال 97 بالغ بر 56 هزار و 996 سهم از موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو منتقل و سپس برابر صلح سهام طبق دستور وزیر کار تعداد 40 هزار و 915 سهم از سهام به سرمایه گذاری صدر تأمین واگذار شد.


گفتنی است تعداد 200 میلیون سهم شرکت زغالسنگ پرورده طبس در حالی پس فردا عرضه اولیه می‌شود که مطابق قانون بخشی از این سهام در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

لازم به ذکر است؛ بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.