مدیرعامل بورس تهران، مطرح کرد: بازار، نیازمند افزایش نقدشوندگی

مدیرعامل بورس تهران،گفت: امروز بازار هوشمندتر شده و اتفاقات را به دقت رصد می کند بنابراین باید مسیرها را برای افزایش نقدشوندگی بازار، تسهیل کرد.

علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران، گفت: فلزات اساسی، فولادی ها و پتروشیمی‌ها به لحاظ ارزندگی مشکل بنیادی ندارند و قاطبه بازار از جمله ۳۶ شرکت سهام عدالتی را همین ها تشکیل می دهند .

وی خاطرنشان کرد:  سهامدارانی که با عرضه سهام خود صف فروش تشکیل می دهند، در تیر و مرداد گذشته همین سهم ها را تا ۲ برابر زمان فعلی خرید می کردند .

مدیرعامل بورس تهران، ابهام و عدم اطمینان را مساله اصلی بازار در وضعیت فعلی دانست و افزود: در کنار این مساله نرخ ارز و برخی اخبار منتشره درمورد آن دایم به بازار پیام کاهش می دهد و این مساله در خروج یا عدم خروج سهامداران در بازار نقش دارد. 

صحرایی با بیان اینکه امروز نزدیک به ۷۵ درصد معاملات مربوط به افراد حقیقی است ، تصریح کرد: در صورتی که شاخص ( چه هم وزن و چه شاخص کل) سبز و بر مدار صعود باشد، در بازگشت روحیه و اعتماد سهامداران به بازار اثرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه امروز بازار هوشمندتر شده و اتفاقات را به دقت رصد می کند، گفت: بنابراین باید مسیرها را برای افزایش نقدشوندگی بازار، تسهیل کرد.

مدیرعامل بورس تهران، گفت: بعد از اصلاح‌های اخیر شاخص ، اکنون کلیت بازار منتظر یک شروع خوب است و آغاز این روند جز با حضور فعال نهادهای مالی میسر نخواهد بود .