از امروز آغاز شد: پذیره‌نویسی اولین صندوق در صندوق اوراق بهادار بازارسرمایه

پذیره‌نویسی واحدهای اولین صندوق در صندوق اوراق بهادار بازارسرمایه از امروز به مدت ۵ روز کاری و با حداقل سرمایه ۱۰۰ هزار تومانی و بدون محددویت شروع شد.
 
پذیره‌نویسی صندوق‌ "نماد آشنا ایرانیان" به عنوان اولین صندوق سرمایه‌‌گذاری از نوع صندوق در صندوق اوراق بهادار بازار سرمایه‌ از امروز 25 دی با حداقل سرمایه 100 هزار تومانی و بدون محددویت آغاز شد و برای پنج روز کاری ادامه خواهد یافت.

براساس این گزارش، صندوق‌ نماد آشنا ایرانیان با انتخاب برترین و پربازده‌ترین صندوق‌های سهامی بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری حداقل 70 درصد از منابع در این صندوق‌ها، ضمن بهره‌مندی از تخصص و خدمات آنها، می‌تواند به بازدهی قابل توجهی دست یابد. در عین حال امکان سرمایه‌گذاری بخشی از منابع این صندوق، در صندوق‌های با درآمد ثابت و همچنین سپرده‌های بانکی باعث کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در آن می‌شود.

سرمایه‌گذاری صندوق نماد آشنا در برترین صندوق‌های سهامی بازار سرمایه این فرصت را به سرمایه‌گذاران می‌دهد تا با خرید واحدهای آن به جای سرمایه‌گذاری در چند صندوق سهامی با ریسک بالا، بتوانند تنها با سرمایه‌گذاری در یک صندوق، ضمن مدیریت ریسک دارایی‌ها از رشد احتمالی بازار سرمایه نیز بهره‌مند شوند. سرمایه‌گذاران نماد آشنا با پذیره‌نویسی در این صندوق، تخصص صاحب‌نظران برترین صندوق‌های بازار را به پرتفوی وارد می‌کنند و می‌توانند از تحلیل خبرگان بازار سرمایه بهره‌مند شوند.

سرمایه گذاری در صندوق‌ "نماد آشنا ایرانیان به صورت "صدور و ابطالی" و معاف از مالیات است. نماد آشنا تقسیم سود دوره‌ای ندارد و بازدهی این صندوق از تغییرات ارزش واحدهای این صندوق حاصل می‌شود.

صندوق سرمایه‌گذاری نماد آشنا، تحت مدیریت شرکت سبدگردان سهم‌آشنا است که  یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه خدمات بازار سرمایه سهم‌ آشنا است. این شرکت سابقه مدیریت برخی از موفق‌ترین صندوق‌های بازار سرمایه نظیر صندوق‌های "امین آشنا ایرانیان"، "کامیاب آشنا" و "بازار آشنا" را دارد.