آخرین وضعیت سهام "فنورد"

کلیاتی درباره شرکت:

شركت نورد و تولید قطعات فولادی درسال 1347 به منظور ایجاد كارخانجات ذوب و ریخته‌گری فولاد، ماشین‌سازی و ساخت تجهیزات صنعتی تاسیس شد و برای اولین بار در ایران فولاد آلیاژی را تولید و عرضه کرد.

نام شركت در سال 1355 با ایجاد كارخانه نورد گرم به نام فعلی تغییر یافت و علاوه بر تولیدات قبلی، ورق‌های تخت فولادی نیز بر تولیدات شركت افزوده شد.

این شركت در سال 1358 باستناد بند «الف» قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران زیر پوشش صنایع ملی و سپس تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران واقع و در سال 1371 بنا به مصوبه هیئت محترم وزیران 67 % سهام شركت به سهامداران قبلی و باقیمانده به سایر كارگران و ایثارگران واگذار شد و از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و به عضویت سازمان بورس و اوراق بهادار درآمد.
 
موضوع فعالیت شرکت:

موضوع فعالیت اصلی شرکت در زمینه ذوب - ریخته‌گری – نورد و سازه‌های فلزی است.
 
سرمایه شرکت:

سرمایه ثبت شده شرکت نورد و قطعات فولادی 144000 میلیون ریال (معادل 4/14 میلیارد تومان) است.
 
چشم‌انداز قیمتی:

نوسانات اصلاحی نماد "فنورد" در یک سال اخیر موجب افت قیمت این سهم تا محدوده 14000 تومان شد اما روزهای اخیر به دلیل تشکیل نوسانات مثبت، افزایش قیمت مقطعی را تجربه کرد که در صورت ادامه نوسانات مثبت، افزایش بیشتر قیمت تا محدوده‌های 21500 و 24800 تومان دور از انتظار نیست اما ادامه تحرکات نزولی در جهت اصلاح قیمت ممکن است افت بیشتر ارزش سهام این شرکت تا محدوده‌های 12800 و 10000 تومان را در پی داشته باشد.