با افزایش ۱۱۲ درصدی در خرداد ۱۴۰۱ : احراز هویت سجام از ۴۹۲ هزار سهامدار عبور کرد

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، اعلام کرد: در خرداد ماه سال جاری بیش از ۴۹۲ هزار احراز هویت توسط سهامداران در سامانه (سجام) صورت گرفته است.

بر اساس اعلام مدیریت راهبری سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» , در خرداد ماه امسال، تعداد ۷۶۰ هزار و ۶۳۲ ثبت نام از سوی سرمایه گذاران حاضر در بازار سرمایه در سامانه «سجام» صورت گرفته که در مقایسه با دومین ماه سال جاری با رشدی بیش از ۱۱۶ درصدی (معادل ۴۰۹ هزار نفر) و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز با عبور از ۴۹۲ هزار سهامدار در این ماه با رشدی بیش از ۱۱۲ درصدی (معادل ۲۶۰ هزار نفر) مواجه شده است.
در اردیبهشت ماه نیز تعداد ثبت نام در سامانه «سجام» ۳۵۱ هزار و ۶۱۶ و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز ۲۳۲ هزار و ۱۸۵ مورد بوده است.
در فرودین ماه هم تعداد ثبت نام در سامانه «سجام» ۱۵۸ هزار و ۲۷۰ و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز ۱۳۰ هزار و ۷۰۴ مورد بوده است.
بر اساس این گزارش، تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه «سجام» در خرداد ۱۴۰۱ به تفکیک هر استان حاکی از آن است که ۵ استان «تهران با ۱۳۶ هزار و ۱۷۲ مورد، کرمانشاه با ۷۴ هزار و ۴۵۵ مورد، قزوین با ۶۳ هزار و ۱۸ مورد، زنجان با ۴۹ هزار و ۸۸۸ مورد و آذربایجان شرقی با ۳۷ هزار و ۴۹۵ مورد» در صدر بیشترین ثبت نام شده‌ها در کل کشور قرار دارند.
همچنین بر اساس آمار‌های منتشر شده، ۵ استان «سمنان با ۲ هزار و ۸ مورد، چهارمحال و بختیاری با ۲ هزار و ۱۴۵ مورد، یزد با ۲ هزار و ۴۰۹ مورد، بوشهر با ۲ هزار و ۸۸۴ مورد و خراسان شمالی با ۳ هزار و ۶۴۲ مورد مورد» در انتهای لیست کمترین ثبت نام شده‌ها در سامانه سجام در بین سایر استان‌ها قرار دارند.
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهاد‌ها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.